Догляд за кімнатними рослинами, Засоби захисту рослин, Шкідники рослин

Щитівка: як врятувати кімнатні рослини?

На ваших квіточках з’явились якісь округлі бляшки червонуватого або коричневого кольору? Це, без сумніву, щитівка!

Щитівка – сімейство шкідливих комах-паразитів, які живуть на рослинах, висмоктуючи з них всі соки. В будинок комаха потрапляє разом з новою рослиною або після занесення рослин з вулиці в дім на зимівлю.

Знайти щитівок найчастіше можна на активно зростаючих зелених пагонах та на самому листі.

При сильному ураженні шкідником вся поверхня рослини може виявитися засіяною характерними округлими щитками-бляшками.

Одразу після появи на світ личинки щитівки стрімко розселяються по всіх частинах рослини. Личинки дуже рухливі, можуть навіть літати, переносячись з рослини на рослину. Саме момент розселення, поки щитівки не захищені панцирем, робить їх вразливими для обробок хімічними та біологічними препаратами, такими як Фітоверм або Капут.

Якщо намагаючись зняти щитівку з рослини ви розумієте, що вона важко відокремлюється від листа, це означає, що щитівка вже у дорослій стадії розвитку.

Дорослі щитівки знаходяться під захистом воскового панцира і недосяжні для контактних препаратів. Позбутися дорослої щитівки хімічними засобами теж дуже складно, але можливо.

Прикріплюючись до рослини довгим хоботком, щитівка харчується її соком. Незасвоєні надлишки такого соку можуть виділятися щитівкою у вигляді солодкої паді – липкого нальоту, який стає сприятливим середовищем для розвитку рослинної хвороби – сажистого грибка. Цей липкий слиз помітно навіть при поганому освітленні. Саме по ньому досвідчені квітникарі відразу визначають появу паразитів.

 

Як боротися з щитівкою?

  • Терміново ІЗОЛЮВАТИ заражену щитівкою кімнатну рослину, поставивши її окремо від інших квітів, і провести декілька інтенсивних обробок від шкідника. Як правило, при виявленні щитівок на одній рослині, зараженими можуть бути вже і інші рослини в будинку. Тому варіант «прибрати вражену квітку і лікувати тільки її» як правило, не приносить ефекту. Всі рослини в домі потребують профілактичних обробок.
  • Щоб прибрати з рослин рухливих личинок щитівки, заражені рослини потрібно ОБРОБИТИ засобом, що знищує комах, у вигляді спрею для знищення шкідників на кімнатних рослинах, наприклад, Квітофор від шкідників.   Зазвичай рекомендують АКТЕЛІК, який має високу проникаючу дію, але цей засіб має дуже неприємний запах. Зважаючи на те, що в приміщенні проживають літні люди, діти та домашні тварини, інтернет-магазин «Здорова Рослинка» не рекомендує застосування препаратів, що мають сильний запах, у вигляді розчинів для обприскування.
  • Прибрати дорослу щитівку з листової пластини можна тільки вручну, а саме: ПРОТЕРТИ листя рослини ватним диском, змоченим у мильному або спиртовому розчині, намагаючись зняти з рослини комах та продукти їх життєдіяльності.
  • Основним етапом боротьби із щитівкою є ПРОЛИВ ГРУНТУ системними інсектицидами Прованто Максі або Актарою. Вони здатні знищити як дорослих комах, так і личинок. Концентрацію препаратів треба робити значно більшою, ніж рекомендовано за інструкцією. 1 пакетик Актари (1,4 г) розводиться на 2-3 л води. Всмоктуючись корінням системні інсектициди підіймаються по рослині вгору до молодих пагонів – як раз там найчастіше і харчується щитівка. Під час харчування разом з соком рослини шкідники поглинають отруту і погибають.  Повторну обробку одним із системних інсектицидів необхідно провести через 10-14 днів. Зазвичай цього виявляється достатньо. Якщо ж шкідник не зник повністю, має сенс ще через 10 днів провести третю обробку системним засобом з іншою діючою речовиною. Наприклад, якщо для першої обробки був використаний препарат Актара, то для другої є сенс використовувати Прованто Максі.

Увага! Проливати розчинами інсектицидів по сухому грунту рослини не можна, попередньо обов’язково пролити грунт чистою водою!

 

Догляд, полив та підживлення пошкоджених рослин

Уражені щитівкою рослини часто скидають частину листя. Однак, не варто взимку стимулювати їх зростання – підживлення азотними добривами підвищує чутливість рослин до щитівки. Влітку рослини можна підгодувати комплексним добривом, яке ви зазвичай використовуєте.

Ефективно підвищує стійкість домашніх рослин до щитівки такий засіб, як Кендал +. Зміцнюючи стінки клітин і судини, воно ускладнює харчування шкідника, а стимуляція синтезу захисних білків підсилює імунітет рослини. Стимулятор Кендал + також підвищує ефективність інсектицидів, посилюючи їх дію.

Щитівка найкраще почувається при відносно низькій вологості повітря, тому рекомендуємо підвищити вологість повітря в оселі до 70-80%, розставивши навколо рослин миски з водою, або використавши зволожувач повітря.

Гарним засобом профілактики щитівки є протирання листя рослин вологою ганчірочкою або теплий душ для тих культур, які його переносять.

Комплексний підхід до боротьби зі щитівкою, вирощування рослин в оптимальних умовах і турбота про їхній імунітет, можуть повністю позбавити вас від шкідника!

Більше інформації про те, як вберегти кімнатні рослини від різних шкідників,  ви знайдете на сайті компанії «Здорова рослинка». Тут же можна замовити всі необхідні препарати для обробки рослин і грунту.

 

Боротьба з щитівкою, засоби проти щитівки, чим обробити рослини від щитівки, засоби знищення щитівки, як перемогти щитівку, як боротися з щитівкою, щитівка на квітах, щитівка на кімнатних рослинах, як позбутися щитівки, чим отруїти щитівку, препарати від щитівки.

Один відгук на “Щитівка: як врятувати кімнатні рослини?

  1. Вера :

    Довольно интересный материал “Щитівка: як врятувати кімнатні рослини? – Здорова рослинка”

Комментарі закриті.