Догляд за кімнатними рослинами, Засоби захисту рослин, Шкідники рослин

Павутинний кліщ на кімнатних рослинах: як перемогти?

Системно доглядаєте за своїми рослинами, а вони виглядають слабкими та не радують квітуванням? Листя тьмяніє або навіть сиплеться?

Причиною може бути павутинний кліщ.

Варто зазначити, що взимку павутинний кліщ активізується через значну сухість повітря. Швидкість формування колонії кліщів стрімко зростає і 90 % квіткарів взимку стикаються з проблемою павутинного кліща.

Давайте розберемо причини його виникнення та методи боротьби, і рослинки знову розквітнуть вам на радість!

 

Як визначити зараження рослини павутинним кліщем?

Досвідчені квіткарі можуть припустити наявність павутинного кліща на рослині з першого погляду, бо рослина вцілому виглядає пригніченою.

При уважному огляді рослини може бути помітне тонке павутиння на нижньому боці листків, рідше – з обох боків.

Також ознакою наявності павутинного кліща можуть бути білі або жовтуваті крапочки на листках або стеблах, наче борошном хтось притрусив рослинку.  Листова пластина стає тонкою, виснаженою, бо кліщ висмоктує з неї всі соки.

При значному ураженні можна розгледіти й самих кліщів на листі.

Впізнали симптоми захворювання?

Біопрепарати АКТОФІТ, КАПУТ або ФІТОВЕРМ допоможуть повернути улюблену рослину до здорового існування!

Методи боротьби з павутинним кліщем:

  • перше і найголовніше – ретельний регулярний огляд всіх рослинок. Це допоможе вчасно виявити кліща та уникнути зараження сусідніх рослин;
  • підтримання вологості  повітря у приміщенні – включені прилади обігріву взимку значно висушують повітря;
  • 1 раз на тиждень балуйте свої рослини душем у ванній кімнаті або обприскуйте рослини теплою водою з пульверизатора. Для профілактики ураження павутинним кліщем у воду можна додати спеціальні засоби від кліща – акарициди, наприклад, НІССОРАН, який має високу здатність знищувати кліща на самих ранніх стадіях розвитку.

При виявленні зараження квітів павутинним кліщем застосовують системні акарициди САНМАЙТ , ВЕРТІМЕК або ПРОВАНТО МАЙТ (стара назва Енвідор). Ретельно обприскуйте листя рослини розчином з усіх боків, тому що при обробці лише верхньої поверхні листа, активні компоненти препаратів не дістануться до проблемної зони, яка зазвичай знаходиться з нижньої сторони.

Якщо ваші рослинки все-таки зустрілись з проблемою павутинного кліща, то не слід занадто хвилюватись. 

Дотримуйтесь наших рекомендацій, регулярно перевіряйте ваш «зелений куточок» та  користуйтесь препаратами, які можна придбати в інтернет-магазині «Здорова Рослинка», і ваші рослини будуть квітнути наче навесні, незважаючи на пору року за вікном!

2 відгука на “Павутинний кліщ на кімнатних рослинах: як перемогти?

  1. Ксения Клепанда :

    Пані Олено, дякую Вам за корисну інформацію, за якісні препарати. Я неодноразово пересвідчувалася, що кращого продавця не зустрічала. Із тисячі троянд пошкоджених перепадом температур завдяки Вашим рекомендаціям і препаратам відновилися всі. Врожай картоплі без парші, жодного знищенного кущика полуниці і нові саджанці дерев без пошкоджень цикадки. Дякую Вам!

  2. Спасибо Ксенечка! Очень рада, что мои постоянные покупатели из ФБ, приходят на сайт! Значит растем и движемся вперед! Спасибо Вам и за покупки, и за отзыв!

Комментарі закриті.