Як їм вдається виростити такі гарні та здорові рослини? Таке питання хоч раз виникає у людини, що захоплюється садівництвом.
Це магія, так звані «зелені руки», чи щось інше?
Досвід показує, що розвиток рослини повністю залежить від стартових умов, серед яких ґрунтосуміш – одна з найважливіших.
Важливість підготовки розсадного ґрунту складно переоцінити, оскільки від неї залежить зростання та розвиток сіянців, а в подальшому – здоров’я та урожайність ваших рослин.
За рахунок кореневої системи рослина отримує все необхідне, тому для розсади потрібен особливий ґрунт:
- Поживний
- З нейтральним рН
- Вологоємний
- Пухкий
- Оброблений від шкідників та мікроорганізмів, що можуть спричинити хвороби
Купити в крамниці готову ґрунтову суміш, що повністю задовільнить гарний розвиток розсади дуже складно, майже нереально. Тому досвідчений городник для впевненості в результаті волітиме приготувати ґрунтову суміш для розсади самостійно.
Як її створити? Досить просто – обрати якісні компоненти, змішати належним чином та обробити.
Ми розповімо вам про те, як самостійно підготувати гарний розсадний ґрунт, у якому ви з задоволенням вирощуватимете сіянці квітів і овочів.
1. Вибір ґрунту для розсади
На перший погляд здається, що використовувати для розсади садову або лісову землю набагато дешевше та простіше. Але це не так. Щоб отримати дійсно родючу суміш, потрібно змішати кілька видів землі, торфу, піску у певній пропорції, виміряти кислотність ґрунту. Повторити декілька разів, доки не отримаєте нейтральний pH. Наскільки цей ґрунт для розсади буде пухким та вологоємним та безпечним — залишається під питанням.
Тому експерти радять не ризикувати майбутнім врожаєм та обрати підготовлену землю. Професійні торф’яні субстрати очищені від бур’янів та шкідників, мають відмінні показники дренажу завдяки вмісту поверхнево-активних речовин. До їх складу додано комплексні добрива. Ґрунт для розсади Класман (Klasmann) – вдалий вибір для вирощування будь-яких рослин.
2. Підготовка ґрунтосуміші для розсади
Додавання розпушувачів грунту агроперліту або вермикуліту – наступний крок до ідеального ґрунту для розсади. Вони здатні утримувати вологу в 3-4 рази більше за власну вагу та мають відмінні теплозахисні властивості. Завдяки цьому суттєво поліпшується волого- та повітрообмін ґрунту, і коренева система рослин розвивається належним чином. Зазвичай, додають 1-2 літри агроперліту чи вермікуліту на 10 літрів грунтосуміші.
3. Обробка грунтосуміші перед висадкою розсади
Завдання наступного етапу – повне знезараження ґрунту для розсади.
Перший крок – термічна обробка грунту. У домашніх умовах використовують проливання грунту кропом або прогрівання грунту у духовій шафі. Шар грунту 1,5-2 см тримають 45 хвилин при температурі 80-90 °C.
Важливо! Температура обробки ґрунту не повинна перевищувати 100 °C, оскільки органічні речовини починають руйнуватися та утворювати шкідливі для рослин сполуки.
Останній крок – обробка ґрунту для розсади біофунгіцидами Фітоспорін чи Мікохелп.
Притигрибкові препарати розвести згідно з інструкцією та пролити заздалегідь зволожену землю свіжим розчином. Рекомендовано проводити цей етап безпосередньо перед використанням грунтосуміші, бо повністю висушити ґрунт в домашніх умовах для подальшого зберігання важко.
Отже, оздоровлення ґрунту та захист грунту від шкідників та хвороб разом з інтернет-магазином “Здорова Рослинка” виконано вдало!