Догляд за садовими рослинами, Догляд за садом, Догляд за трояндами, Засоби захисту рослин, Захворювання рослин, Шкідники рослин

Чорні плями на листі троянди? Що з цим робити?

Шанувальники троянд не одноразово помічають, як на зеленому листячку  з’являються чорні плями, нижнє листя швидко жовтіє та опадає. Дехто не звертає уваги, адже рослини продовжують квітувати, але, насправді, це грибкова хвороба «чорна плямистість» троянд, яка вражає більшість кущів, і поширена по всьому світу.

 

Перші ознаки хвороби проявляються вже в червні – липні на слабких або старих рослинах, а ближче до осені хвороба наздоганяє і більш стійкі рослини. При сильному розвитку хвороби на кущах лишаються тільки молоді листки, що не розпустились.

З часом рослина слабшає і гальмує розвиток, або взагалі вимерзає в зимову холоднечу.

І, якщо така проблема виникла, то потрібно боротися з нею кардинально.

 

Коли починати обробки троянд?

 

Для того, щоб троянди завжди залишались окрасою вашого подвір’я, ми радимо проводити комплекс профілактичних та лікувальних заходів.

Зараження рослин хворобами найчастіше відбувається навесні, тому саме весною варто подбати про троянди, починаючи з обрізки кущів, і обробки ефективними препаратами.

 

Найпершу обробку після зими доцільно провести препаратами, що містять мідь. Наприклад, Блу Бордо чи Купроксат.  

Якщо ви вкривали свої рослини на зиму, то рекомендуємо починати обробку троянд одразу після зняття зимового укриття.

Під зимовим укриттям часто розвивається сіра гниль. За сприятливих погодних умов і недостатньої вентиляції стебла кущів можуть почати гнити, фунгіцид Хорус чудово впорається з сірою гниллю. Хорус, один з небагатьох препаратів, що працює при низьких температурах (+5°С), та  здатний забезпечити захист рослин від ураження.

 

Протягом сезону троянди можуть спіткати такі хвороби, як борошниста роса та іржа, тому на початку бутонізації (перед цвітінням) рекомендуємо провести обприскування кущів  фунгіцидом Магнікур Стар.

 

Влітку троянди буяють зеленим листям та радують чудовим квітуванням, але саме в цей час для розвитку хвороб створюються оптимальні умови. Радимо  влітку кожні 14 днів  обробляти троянди  такими засобами від хвороб троянд, як Топаз або Скор.

Наприкінці серпня, або на початку вересня, починаємо підготовку рослин до успішної зимівлі – проводимо підгодівлю трояндових кущів калійним добривом, наприклад, Монофосфатом калію, який сприяє визріванню пагонів.

 

Пізньої осені обрізаємо все листя з кущів та знищуємо, оскільки воно може містити залишки грибків, якщо рослини все ж таки перенесли влітку хворобу. Трояндові кущі та землю навколо них  ретельно обробляємо Мідним купоросом або препаратом Фітал,  який проникаючи в рослину, надає захисну дію зсередини.

Наведена схема захисту троянд допоможе  в наступному сезоні насолоджуватись рясним цвітінням здорових рослин, які прикрасять ваш сад, і подарують гарний емоційний настрій!

Інтернет-магазин «Здорова Рослинка» допоможе вам придбати засоби для обробки троянд, і бажає здоров’я квіткарам та улюбленим квітам!